Artykuł

Powrót

Systemy Develop - środowisko naturalne

Co sprawia, że urządzenia Develop są przyjazne dla środowiska?

Jakość życia w przyszłości zależy od tego, jak będziemy traktować środowisko dzisiaj. Develop jako firma podchodzi do odpowiedzialności za środowisko bardzo poważnie. W związku z tym, nasza polityka ochrony środowiska opiera się na zasadzie opracowania najbardziej harmonijnych relacji pomiędzy naszymi produktami i środowiskiem naturalnym. Nasz program ochrony środowiska ma na celu zminimalizować ingerencię w środowisko oraz zmaksymalizować ekologiczną wartość naszych produktów, podczas ich użytkowania. To, że nie jest tylko pusta obietnica ukazuje uzyskanie certyfikacji ISO 14001.

ISO14001  DNV.png

Na każdym etapie życia produktu, Develop zapewnia, że surowce do produkcji urządzeń, akcesoria oraz materiały eksploatacyjne są dobierane w zgodzie z wytycznymi dotyczącymi ochrony środowiska, a energia potrzebna do ich wytworzenia jest ograniczana do niezbędnego minimum. Potwierdzeniem takiego działania jest uzyskanie certyfikatu ISO 14001. Posiadanie certyfikatu środowiskowego stawia przed nami wymaganie ciągłego dokumentowania wpływu urządzeń na środowisko naturalne. Wszystkie produkty Develop są wytwarzane w zakładach spełniających wymagania normy ISO 14001.

energy star.png

Energy Star jest nagrodą przyznawaną urządzeniom energo-oszczędnym. Dla przykładu, urządzenia które spełniają wymagania Energy Star są o 30% bardziej wydajne niż urządzenia tradycyjne. W szczególności wyłączają się gdy nie są używane by zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Wszystkie nowe urządzenia Develop posiadają znak Energy Star.

blue angle v2.png

Od 1978 roku, znak Blue Angel jest przyznawany produktom przyjaznym środowisku. Blue Angel ocenia pobór energii, emisję hałasu oraz możliwość ponownego przetworzenia. Od kiedy pobór energii jest ściśle związany z emisją CO2 oraz gazów cieplarnianych, urządzenia posiadające ten certyfikat pomagają w redukcji ich emisji. Większość produktów Develop, spełnia bardziej rygorystyczne wytyczne Blue Angel niż te wprowadzone w 2007 roku.

RoHs.png

UE Restriction of Hazardous Substances (RoHS). Dyrektywa ustanawia limity na korzystanie z szkodliwych substancji, takich jak ołów i rtęć. Wszystkie urządzenia Develop są zgodne z wytycznymi RoHS.

Szczególne zalety produktu:

Toner polimeryzowany: Emisja CO2 podczas produkcji tonerów Develop jest około 40% mniejsza niż podczas produkcji tonerów tradycyjnych.

Recykling części: Ponad 90% częsci z urządzeń Develop jest ponownie przetwarzanych.

Drukowanie dwustronne: Wiele urządzeń Develop posiada możliwość zadruku dwustronnego z tą samą prędkością. Pozwala to na redukcję zużycia papieru o połowę, co ściśle przekłada się na ochronę środowiska naturalnego. W urządzeniach Develop można wykorzystać do druku papier, uzyskany w procesie recyklingu.

Funkcje oszczędzania energii: Urządzenia Develop są zasilane energią elektryczną tylko podczas rzeczywistej pracy. Dodatkowo funkcja oszczędzania energii automatycznie wyłącza urządzenie w czasie gdy nie jest ono używane.

Części zamienne: W celu zmniejszenia zjawiska powstawania odpadów, zarówno urządzenia Develop jak i ich częsci zamienne mają wydłużoną żywotność.

 

Więcej informacji:

 

logo Szczecin.png

tel.: +48 (91) 424 15 40,  fax: +48 (91) 312 24 70
email: info@developszczecin.pl
www.developszczecin.pl

Prosimy o wypełnie wszystkich pól oznaczonych " * "